Noragami rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shinki nedir? Nasıl elde edilir?

Shinki nedir? Nasıl elde edilir? Empty Shinki nedir? Nasıl elde edilir?

Mesaj tarafından İzanagi Ptsi Ara. 19, 2016 1:31 am

Shinki nedir? Nasıl elde edilir? Wgggy2
Shinki; Türkçe anlamı ile ilahi alet- ilahi silah anlamına gelmektedir. İlahi bir silahın işlevi ve şekli onu kullanan tanrıya bağlıdır. Pek çok anlamda yalnız olduklarında tanrılardan güçlüdürler. Tek başlarına bir ayakashiyi kontrol altına alabilir hatta onlarla sınır çizgileri ile yüzleşebilirler. Shinki bir küpe, bir kılıç olabileceği gibi bir kıyafette olabilmektedir.

Oyuncular bir shinkiyi ele geçirmek için "fırtına" adı verilen ayakashi saldırılarının içine girmelilerdir. Bu fırtınanın içinde onlara pek çok saldıran olacaktır ancak içlerinde bir yerde mutlaka temiz kalmayı başaran bir ruh bulacaklardır. Bu kirlenmemiş ruha isim vererek onu kendinize bağlayabilirsiniz. İsim verme işlemi için yapılacaklar şu şekildedir.

Öncelikle ruhun etrafında kutsal enerjinizi salmalı ve elinizle havaya ismini yazmalısınız. Doğal renginden ortaya çıkacak bu yazıda öncelikle iki isim seçilmelidir. Bu isim seçiminde klan adınız önem taşımaktadır. İnsan ve silah olarak isim verildikten sonra kutsal alet size itaat eder.

Bunu yaparken kullanılan kalıp bir ilahi bulunmaktadır.

• Ben ______ tanrısı ______.
    Sen kayıp ruhu benim kutsal aletim olman için Hiden'den geri çağırıyorum.
    Bundan sonra bana itaat edeceksin ve yaşadığından uzun süre hizmet edeceksin.
    Benimle birlikte karanlığı temizlemeye ve bu topraklara huzuru getirmekle yükümlüsün.
    Silah adın _____.
    İnsan adın _____.

Shinki nedir? Nasıl elde edilir? PnnnA9
Shinki klanı denen şey onlara verdiğiniz soy isimdir aslında. Her tanrı kendi shinkisine isim verirken kullanacağı bir hece seçer ve buna göre isim verir. Örneğin seriden Bishamonten'in güncel klanı "Ha" klanıdır. Shinkilerinin isimlerinden bir kaç tanesi şu şekildedir; Akiha, Yugiha, Kazuha şeklindedir. Klan oluşturmak onlara bir aile olarak değer verdiğinzin ve nora olmamaları için bir önlemdir.
Dipnot: Normalde tanrılar shinkilerin geçmişini görebilmektedir ve buna göre isim verirler, ben sizin isteğinize bırakıyorum.

Shinki nedir? Nasıl elde edilir? R11PVo

Nora sahibi olmak isteyen oyuncular olabilir. Nora denen silah, insan formunda karşınıza çıkar. Pek çok tanrı ona isim vermiştir ve pek çok tanrıya aittir. Bu nedenle onlara tam anlamıyla hükmedemezsiniz ancak bu silahlar pek çok tanrı tarafından kullanıldığı için bilgili ve deneyimli silahlardır. Pek tabi nora sahibi olmak bir tanrı için küçük düşürücü bir eylemdir.

Shinki nedir? Nasıl elde edilir? O000mm
Shinkilerin güçleri:
Shinkiler insan halindeyken de güçlere sahiptir, bir ayakashiyi arındıramazlar ancak onlarla başa çıkabilirler. Bunları aşağıda sıralayacağım;

• Sınırlama (境界線, kyoukaisen):
    Sınırlama, çizgi çekmek anlamına gelmektedir. Kutsal güçlerini kullanarak bir bölgeyi sınırlandırırlar ve bu çizginin ötesine ne bir tanrı ne de ayakashi geçebilir. Shinkinin seviyesine bağlıdır bu durum ancak temelde sınırlama çizgisi istenenle istenmeyeni ayırır. Bir kılıcı savurduğunuzda o kılıcın sadece sakalı kesip yanağı bırakmasını istiyorsanız bu konuda yetenekli bir shinkiye ihtiyacınız vardır.

• Hapis-Arındırma (獄, goku):
    Üç adet shinkinin bir araya gelip üçgen şeklinde çizdiği sınırlama duvarına verilen isim hapistir. Hapis edilen ruh eğer kirlenmiş bir ruhsa dua okunması ve ya kirlenmenin itirafı ile arındırma gerçekleştirilir.

• Kısıtlama (縛, baku):
    İsmi bilinen bir shinkiye karşı okunan duaya kısıtlama denir. Kısıtlanan shinki hareket edemez ve ya silah formuna geçiş yapamaz. Olduğu yere zincirlemektir shinkiyi ancak bir noranın tüm isimleri bilinmediği sürece kısıtlama noralara işlememektedir. Kısıtlama yapan bir shinki onun efendisi olan tanrı üzerinde baskı kurmaktadır.

• Gölge (陰, in):
    Bir ruhu kendisi dışında herkesten varlığını gizlemeye yarayan duadır. Sadece yol gösterici- simge olan shinki tarafından kullanılabilir.

Tanrılar ve Shinkiler arasındaki ilişki:

Sahibi olunan shinkiyi tanrısı geçindirmek durumundadır aksi taktirde reddedebilir. Her ne kadar emirlerine uymak zorunda olsa da kılıcın keskinliği, yelfazenin rüzgarı azalabilir. Bu nedenle shinkiye karşı tanrıların iyi bakımda bulunmaları gerekmektedir. Klan-Aile simgesi olarak seçilen shinkinin sözlerini dinlemelidir. Zira hata yapması onu fani bir kişi yapacaktır, ancak güvendiği bir shinkinin yol gösterici olarak seçilmesi ve söylediklerine uyulmasından doğacak sonuçlar insanların hatalarına verileceğinden saflığının korunması sağlanacaktır.

Shinkilerinse tanrılara karşı sorumlulukları vardır. İsmini veren tanrı tek bir tane ise onun duygularını, isim sahibi tanrı da hisseder. Bu sebeple üzüldüğünde kalbinin acıması, ağladığında başının ağrıması gibi durumlar söz konusudur. Shinkiler isim sahiplerine acı vermemekle yükümlüdürler. Aynı zamanda bir shinknin kirlenmesi tanrıya da küf denilen kirliliği bulaştırır ve onu zayıflatıp öldürür. Bu nedenle temiz kalması da onun sorumluluğudur. Bu sorumlulukları öğretmek klan simgesinin işiyken, klan simgesine öğretmekse tanrının işidir.

Tanrı birden fazla shinkiye sahipse onların içinden birini önder-yol gösterici olarak seçmelidir. Aksi takdirde hiyerarşi kurmakla ve yarı tanrı olarak adlandırılan önderi belirlelemek Tanrı'nın görevidir.

En son Admin tarafından Çarş. Ara. 21, 2016 10:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
İzanagi
İzanagi
Admin

https://norgamirpg.yetkinforum.com

Shinki nedir? Nasıl elde edilir? Empty Geri: Shinki nedir? Nasıl elde edilir?

Mesaj tarafından İzanagi Salı Ara. 20, 2016 2:26 am

Shinki yaratım formu:

Sizler sadece shinkinin temel özelliklerini seçeceksiniz kalan işi bana bırakacaksınız ve geçmiş dahil kalan özelliklerin gelmesini bekleyeceksiniz konunuzda. Sizin belirleyeceğiniz özellikler;

Klan ismi: Shinkinin orjinal adına eklenecek klan adı.
Silah tipi: Kılıç, yay, küpe, yelpaze, fil vs.
Özelliği: Her şeyi kesebilmeden tutun, bakınca arındırmaya kadar istediğiniz bir özellik. Unutmayın bu özellik tek bir tane olmalıdır.

Kod:
[b][u]Klan ismi:[/u][/b] Shinkinin orjinal adına eklenecek klan adı.
[b][u]Yaş:[/u][/b] Normal bir insan yaş sınırı.
[b][u]Cinsiyet:[/u][/b] Erkek - Kadın
[b][u]Silah tipi:[/u][/b] Kılıç, yay, küpe, yelpaze, fil vs.
[b][u]Özelliği:[/u] [/b]Her şeyi kesebilmeden tutun, bakınca arındırmaya kadar istediğiniz bir özellik. Unutmayın bu özellik tek bir tane olmalıdır.
İzanagi
İzanagi
Admin

Shinki nedir? Nasıl elde edilir? Empty Geri: Shinki nedir? Nasıl elde edilir?

Mesaj tarafından İzanagi Cuma Ara. 23, 2016 12:40 am

Dip not: Nora ile başlamak isteyen oyuncular özel mesaj ile bana ulaşırlarsa ortak bir kurgu belirleyeceğiz.
İzanagi
İzanagi
Admin

- Similar topics