Noragami rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konu tipleri, yeni yollar

Konu tipleri, yeni yollar Empty Konu tipleri, yeni yollar

Mesaj tarafından İzanagi Çarş. Ocak 11, 2017 1:56 am

Konu tipleri, yeni yollar VXAJBR

Konu ilerleyişinin karmaşıklığı söz konusu bu nedenle farklı yollar olduğunu ve buna karar vermenin size ait olduğunu belirtmek ve açıklamam gerekli oldu.

Konu ilerleyişleri genel olarak kurgusal görünse de aslında farklı işleyişleri bulunmaktadır. Her konu bir kırılma noktası bulunmaktadır. Bu noktada ayakashilerle savaşmak ve ya sizi zorlayacak bir karakterle dövüşmek zorunda kalırsınız. Bu konudaki aksiyonu yükseltmek ve ölümsüz bir tanrı olsanız da sizi öldürebilecek kimselerin olduğunu hatırlamanız içindir. Normal bir konuda ekstrem bir olaya girmediğiniz sürece ölme durumunda kalmazsınız bunu bilmenizi istedim.

Konuların genel başlıkları şu şekildedir;

1. Kurgusal konular
  2. Eğitim/Festival konuları
  3. Shinki avı

Bu ayrım yapılırken dikkat edilen temel nokta her konunun bir kurgusu vardır ancak her karakterin kendine özel bir kurgusu vardır. Bunu derken ne demek istedin diyecek arakdaşlar için açıklayayım hemen. Öncelikle bir karakter onaylanırken ona dost ve düşman tanrı veriliyor. Bakıldığı üzere dostlar ve düşmanlar büyük tanrılardan seçilmekte. Bunun amacı sizi zorlayacak bir düşmana sahip olmanız gerekmesi. Belirli sayıdaki bir konudan sonra düşman tanrı ile teke tek yüzleşme imkanı bulacaksınız. Bu belirli sayı beştir. Evet, beş kurgusal konuyu bitiren her karakter düşman tanrısı ile yüzleşebilecek.

Bu az değil mi? Sorusuna vereceğim yanıt şu şekilde olacak "Nah." evet nah. Düşman tanrınız hafuri seviyesindeki shinkilere sahip, pek çok norası olan aynı zamanda aura konusunda çok üst düzey bir tanrı. Tekrar dirilmemesi için de A-Rank bir teknik olan Shinigami'yi öğrenmeniz gerekmektedir. Eh bu kadar la da bitmiyor bu tekniği uygulamanız gerekmekte üstüne o yüzden nah.

Kurgusal görevlerin statsal olarak ödülü yüksektir. Bu nedenle o yöne yönelebilirsiniz ancak bu size yetersiz bir karakterle girmeniz dahilinde yüksek ölüm riski de getirecektir.

Diğer konu tiplerine bakınca shinki sayınızı arttırmak ve teknik öğrenmeyi içeriyor. Bunları yaparken Aura'nız da gelişecektir. Aura geliştirme eğitimine girmekte Festival adını alıyor. Festival size bir insan bedeni veriyor ve o gün boyunca insan gibi yaşamanız gerekiyor. Sonundaysa auranız daha yüksek bir mertebeye çıkıyor. Eğitim için dost tanrılarınızla iletişime geçebilirsiniz ya da istek dahilinde kendinizin keşfetmesi sağlanır.
Shinki sayınızı arttırmak tek başına bir konu olarak geçmemektedir. Eğer sadece shinki avını seçerseniz çok kısa bir göreve çıkıp geri dönersiniz. Sonunda bir shinki elde etmeniz kesine yakındır.

Ana kurguya dahil görevler bulunmakta bir de. Noragami evreni altı parça olacak şekilde tasarlandı. Karakter ilerleyişleri göz önüne alınarak ana kurgu devam ettirilecek ve bu size sorulmayacak. Evet, sorulmayacak. Ne zaman karşınıza çıkacağını bilemeyeceksiniz ancak genel olarak ayda bir ve ya iki ayda bir şeklinde sezon etkinlikleri olacaktır. Pek tabi her konu ana kurguya etki etmekte ancak diğer tanrıları içeren büyük olaylar ana kurguya girmektedir.

Konu seçiminizi nasıl yapacağınıza gelirsek. Konunuz bittikten sonra size bir tarih vereceğim. O tarih en geç olmak üzere bana yani anlatıcıya mesajla bildirmeniz gerekli. Mesajın içeriğine gelirsek;

"Merhaba sevgili adminim, toplarını yiyeyim nasılsın iyi misin? Umarım iyisindir, değilsen ne yapabilirim?"
"Merhabalar, mümkünse shinki avı ve eğitime çıkmak istiyorum. Eğer eğitim için yeterli değilsem shinkim eğitilirken festival yapmak ve sonrasında eğitime çıkmak istiyorum." diye bir mesaj atabilirsiniz. Bu olunca önce size bir shinki vereceğim sonrasında konunun ilerleyişi ve durumunuza göre eğitim verip bitirebilir ve ya festival verip bitirebilirim. Festivalden sonraki eğitim ne oldu derseniz, onu da tekrardan konunun ilerleyişine göre vereceğim. Pek tabi içerik değişedebilir derseniz ki ben hamdım oldum artık düşmanıma yaklaşma vaktidir. O zaman "Kurgusal konu alabilir miyim?" şeklinde bir mesaj atmanız yeterli olacak. Eğer özellikle bir tekniğe ihtiyacınız varsa öncesinde eğitim yapmanızı ben sağlayacağım.
İzanagi
İzanagi
Admin

https://norgamirpg.yetkinforum.com